- - - - - - - - - - - - Blog dedykowany Władysławowi Zambrzyckiemu, autorowi Oficyny Elerta - - - - - - - - - - - - Zapis rzeczy ciekawych, doświadczonych, w skutkach pod zmysły podpadających, w rozmowach zasłyszanych, na widok wystawionych, takoż myśli filozoficznych, politycznych, nabożnych, z przydatkiem do tejże materii pouczeń rycerskich, jako też sekretów końskich, ludzkich, bydlęcych i ptasich.
RSS
wtorek, 05 października 2010
Jeszcze o krowich imionach

Gorczyn - la brave pigeonke bawiąc z wizytą u Bardzo Bliskiej Rodziny poznał najmłodsze pokolenie krów mieszkające w ich oborze. Na potrzeby onej pisaniny dowiedział się, jakowe noszą imiona.

A są to /niezależnie od płci, co też charakterystyczne/: Szach, Mat, Pralinka, Precelek, Rudolfina, Antonio, Laurencja i Pusia.

Rzeczone mieszkają w województwie łódzkim, powiecie kutnowskim, co potwierdzam wpisem ręką własnym uczynionym.

12:12, la.brave.pigeonke
Link Dodaj komentarz »
sobota, 04 września 2010
Jak szczeroszwedzki len

Z podziękowaniem dla Błotowija:

Krowy państwa Holgerssonów miały na imię Majros, Gull-Lilja i Stjärna (Selma Lagerlöf „Cudowna podróż”), zaś w tłumaczeniu Janiny Mortkowiczowej z trzech zrobiły się z rozpędu cztery i nazywają się: Krasula, Łaciata, Czarnula i Siwula.

Ponieważ krowa, którą spotkał na majówce Nalle (Gösta Knutsson „Nalle wesoły niedźwiadek”) nazywała się w tłumaczeniu Teresy Chłapowskiej Róża Majowa, to można przypuszczać, że Majros jest typowym szczeroszwedzkim krowim imieniem. Co za poetycki naród te Wikingi!

09:27, afrykander
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 21 czerwca 2010
Errata
Zapowiedziane na 23 czerwca (środa) przedstawienie w Liceum im. Staszica odbędzie się 24 czerwca - w czwartek. Godzina pozostała niezmieniona - 10.00.
20:38, kurt.wagner
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 17 czerwca 2010
Uwaga, uwaga

Uwaga proszę Państwa, proszę Państwa, uwaga! Teraz, teraz, teraz, teraz!

XIV Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica

przy ul. Nowowiejskiej 37a w Warszawie

23 czerwca 2010 roku, o godzinie 10.00

w ramach czerwcowych Dni Kultury

wystawi akt pierwszy "Bajki o Fircyku" Władysława Zambrzyckiego.

Szczegóły tu.

21:39, afrykander
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 04 marca 2010
Nareszcie strona Władysława Zambrzyckiego

Gorczyn-afrykander z radością donosi, że powstała oficjalna strona Władysława Zambrzyckiego. W nielicznych wolnych chwilach nie można się oderwać od tekstów rozproszonych... Wielkie podziękowania dla Rodziny Pisarza i Współtwórców strony!

09:04, afrykander
Link Dodaj komentarz »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 15